Karjeras izglītības koordinators: Gita Ļuļe

Karjeras nedēļas programma (2021. gads) 11. - 15. oktobris

Rīgas Pļavnieku pamatskolas Karjeras izglītības programma 1. –  9. klasei


Mērķis -

  • Rosināt jauniešu interesi par aktuālajām  profesijām (pēc  skolēnu aptaujas rezultātiem)
  • Veicināt izglītojamo patstāvību informācijas  izzināšanā un pasniegšanā par populāro profesiju izglītības iegūšanas ceļiem, karjeras iespējām, pieprasījumu darba tirgū.
  • Attīstīt jauniešu komandas, sadarbības un komunikācijas prasmes.

 

Karjeras_dienas_2018


Profesiju sīrups 2017

30.novembrī Rīgas Pļavnieku pamatskola pulcēja Rīgas pilsētas 4. klašu skolēnus uz Karjeras nedēļas 2017 karjeras atbalsta pasākumu „PROFESIJU SĪRUPS”. Pasākums mūsu skolā norisinās jau vairākus gadus un skolēniem tiek rosināta interesi par aktuālajām profesijām, veicināt izglītojamo patstāvību informācijas izzināšanā un pasniegšanā par populāro profesiju izglītības iegūšanas ceļiem, karjeras iespējām, pieprasījumu darba tirgū un tiek dota iespēju satikties ar īsteniem savas profesijas pārstāvjiem – ekspertiem, uzklausīt viņu veiksmes stāstus, padomus.

Šogad “Profesiju sīrupā” piedalījās 11 skolu komandas septiņu cilvēku sastāvā: Rīgas Pļavnieku pamatskola, Rīgas 84.vidusskola, Rīgas 85.vidusskola, Rīgas 88.vidusskola, Teikas vidusskola, Rīgas 66.vidusskola, Rīgas 40.vidusskola, Rīgas 60.vidusskola,Rīgas 49.vidusskola, Rīgas 65.vidusskola un Rīgas 25.vidusskola. Konkursa eksperti bija sagatavojuši radošas darbnīcas, kuras iepazīstināja skolēnu ar savu profesiju. Skolēni aktīvi un radoši piedalījās radošajās darbnīcās veicot dažādus uzdevumus: veidoja svečturus- dekorus apgleznojot stikla traukus; iepazinās ar nagu kopšanas pamatiem un veidoja nagu dizainus; risināja problēmsituācijas, ar kurām saskaras valsts policija un iejutās lomu spēlē; filmēja leļļu animācijas filmiņu; veidoja dekorus no pārtikas produktiem un mācījās noformēt un pasniegt ēdienus; iepazinās ar trenera darbu un veica stājas un koordinācijas vingrojumus; veica ķīmiskus eksperimentus un uzzināja, kur mēs ikdienā saskaramies ar ķīmiju; uzzināja vairāk par stomatologa darbu, par zobu kopšanu; apguva iemaņas vizāžista darbā, apgleznojot sejas un veidojot dekoratīvo meikapu; iejutās aktieru lomā un apguva pamatkustības teātra izrādēm; ņēma pirkstu nospiedumus un iepazina krimināleksperta darbu. Konkursa laikā žūrija un eksperti izvērtēja komandu aktivitāti un piešķīra katrai komandai nomināciju. Liels prieks par skolēnu un ekspertu ieinteresētību, atjautību un atraktivitāti. Skolēni iepazina profesiju ikdienu un iespējams tieši šis pasākums būs kāda skolēna pavērsiens viņa karjeras izvēlē.

Paldies pasākuma organizatoriem un atbalstītājiem!

Foto